Barracuda Backup

 

Wdrożenie Barracuda Backup zapewni Twojej firmie wydajny i bezpieczny system backupu bez budowania kosztownych, problematycznych systemów tworzenia kopii zapasowych rozwiązaniami różnych producentów.

Barracuda Backup to kompletne rozwiązanie backupowe dla środowisk fizycznych i wirtualnych. Łatwe we wdrożeniu i zarządzaniu, dzięki pełnej integracji z chmurowymi usługami Barracudy oferuje nielimitowaną ilość miejsca na firmowy backup.

Dzięki szerokiej gamie wspieranych środowisk oraz integracji z usługą Copy, a także innymi usługami wymiany plików, firma może jednym uniwersalnym modelem Barracudy zastąpić kosztowne i skomplikowane systemy backupu złożone z rozwiązań rożnych producentów.

Barracuda Backup wspiera replikację do innych jednostek Barracudy zapewniając bezpieczeństwo prywatnej chmurze firmowej i bezpieczny transfer do usługi Barracuda Cloud Storage.

 

diagram_bbs_en

Prostota

Wdrożenie Barracuda Backup może zająć 15 minut. Konsola Barracudy umożliwia szybkie ustawienie i błyskawiczny ogląd wszystkich używanych rozwiązań, a intuicyjny, wielopoziomowy interfejs graficzny umożliwia selektywną kontrolę i analizę wydajności całego systemu za pomocą kilku kliknięć.

Elastyczność i adaptacja

Ilość przechowywanych danych nieustannie rośnie, a polityki retencyjne wielu firm nakazują przechowywanie gromadzonych informacji co najmniej kilka lat. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku Barracuda realizuje politykę bezpłatnej wymiany urządzeń na nowe modele dla wszystkich subskrybentów serwisu Instant Replacement.

Transparentna deduplikacja danych

Dostępna w Barracuda Backup funkcja inline deduplication redukuje zużycie łącza, zapotrzebowanie na miejsce, i obniża koszty backupowe. Deduplikując dane tak, jak je otrzymuje, Barracuda Backup skraca czas kompletowania backupu i sam proces replikacji. Zaawansowana deduplikacja zmiennym blokiem analizuje rodzaj danych i rozmiar aktualnie przetwarzanej części, optymalizując pod kątem deduplikacji rozmiar bloku. Firmy chroniące liczne oddziały mogą skorzystać z funkcji globalnej deduplikacji Barracudy. Z kolei przechowywanie backupu w chmurze pomoże im chronić rozproszone sieci redukując wielkość przechowywanych danych backupowych w środowisku klienta.

Integracja maszyny wirtualnej

Dzięki Barracuda Backup Firmy korzystające z Microsoft Hyper-V lub VMware vSphere mogą skorzystać z elastycznego backupu zawierającego backup na poziomie gościa, jak i z poziomu hypervisora. W obu platformach do wirtualnej bądź fizycznej infrastruktury backupowej kierowane są tylko nowe, zmienione bądź deduplikowane porcje danych. Barracuda korzysta z technologii Changed Block Tracking (CBT) dostępnej w rozwiązaniach VMware, który wydatnie przyspiesza backup i jego odtwarzanie. Rozwiązanie Barracuda Backup umożliwia szybkie i łatwe odzyskiwanie pojedynczych plików lub całych obrazów maszyn wirtualnych do oryginalnego, istniejącego lub nowego hosta VMware.

Przechowywanie backupu poza firmą

Firmy stosujące polityki przechowywania danych mogą używać chmury Barracudy minimalizując koszt przechowywania backupu. Dzięki replikacji można przenosić lokalne kopie swoich backupów miesięcznych i rocznych do Barracuda Cloud lub innej maszyny Barracudy odciążając w ten sposób lokalny model BarraCuda Backup.

Replikacja

Technologia replikacji zastosowana w Barracuda Backup pozwala bezpiecznie wysyłać dane do innego modelu rozwiązania lub chmury Barracuda Cloud. Przesyłane dane chronione są 256-bitowym szyfrowaniem AES. W celu dywersyfikacji procesu replikacji Barracuda wykorzystuje kilka centrów danych na terenie całego świata. Zgodnie z regulacjami Unii Europejskiej Barracuda posiada dwa centra danych zlokalizowane na terenie Wspólnoty Europejskiej.

Centralne zarządzanie

Centralne zarządzanie Barracudy pozwala zarządzać backupem wielu lokalizacji za pomocą przejrzystego, intuicyjnego interfejsu. Administrator może w nim m.in. definiować role i określać kryteria dostępu do backupu każdej z tych lokalizacji.

Backup non-stop

Barracuda Backup Agent może wykonywać backup krytycznych serwerów co 15 minut, zapewniając praktycznie nieustającą ochronę danych. Agent szuka tylko nowych i zmienionych plików wydatnie zmniejszając okno backupu.

Odzyskiwanie danych

Barracuda Backup oferuje szeroki zakres opcji odzyskiwania. Firmy z fizycznymi serwerami mogą wykonywać odzyskiwanie w trybie bare metal, a środowiska zwirtualizowane skorzystają na szybkim przywracaniu obrazów backupu. W przypadku awarii urządzenia Barracuda Backup Server klienci z serwisem Instant Replacement i replikujący dane do chmury, dostają od Barracudy nowe urządzenie z już wgranym backupem, który był replikowany do chmury.

Copy.com

Klienci replikujący dane z Barracuda Cloud Storage mogą korzystać z dodatkowych opcji przywracania dla uproszeniach ich zdalnej pracy. Integracja z Copy.com umożliwia odzyskiwanie plików i folderów z backupu do folderów w Copy.com, pozwalając administratorowi szybko i bezpiecznie udostępnić kluczowe odzyskane dane czekającym na nie użytkownikom zdalnym.

Instant Replacement

Awaria? Barracuda załaduje aktualne dane i ustawienia konfiguracji przechowywane w Barracuda Cloud Storage na nową jednostkę, którą klient otrzyma w kolejnym dniu roboczym. Firmy mogą także korzystać z opcji LiveBoot odzyskując dane bezpośrednio z chmury Barracuda. Wartością dodaną serwisu Instant Replacement jest to, że jego subskrybenci co cztery lata otrzymują nowy model zakupionego rozwiązania Barracudy.

 

BBS_architecture

 

Zarządzanie i administracja:

Barracuda Backup Service to rozwiązanie, które łączy działające w sieci lokalnej urządzenia (Barracuda Backup Server) z opcjonalną usługą przechowywania w chmurze (Barracuda Backup Subscription). Dodatkowo urządzenia Barracuda Backup Server zintegrowane są z funkcją disaster recovery.

 

Typowa instalacja

Barracuda Backup Service jest zaprojektowane tak, by wpasowywać się w dowolne centrum danych, które posiada dostęp do przesyłania zaszyfrowanych backupów do chmury. Barracuda Backup Server instalowane jest pomiędzy firewallem, a serwerami należącymi do Barracuda Central.
Barracuda Backup Service bezpiecznie utrzymuje dane backupu w lokalizacji zewnętrznej. W tym celu używa efektywnych technik replikacji zaprojektowanych przez Barracuda Networks z myślą o oszczędzaniu obciążenia ruchu sieciowego i minimalizowaniu kosztów operacji typu disaster recovery.
Barracuda Backup Service jest potężnym, łatwym w użyciu i przystępnym cenowo rozwiązaniem, które bezpiecznie backupuje dane Twojej organizacji, dostarczając następujących funkcji:

Trzy bezpieczne kopie danych
Automatyczny backup danych
Deduplikacja danych
Bezpieczna replikacja do lokalizacji zewnętrznych
Lokalne przechowywanie backupu
Wiele metod przywracania danych
Scentralizowane zarządzanie
Bieżące powiadomienia o zagrożeniach
Raporty i wykresy statystyczne

Potężne, kompletne rozwiązanie

Barracuda Backup Service to rozwiązanie, które łączy działające w sieci lokalnej urządzenia (Barracuda Backup Server) z opcjonalną usługą przechowywania w chmurze (Barracuda Backup Subscription). Dodatkowo urządzenia Barracuda Backup Server zintegrowane są z funkcją disaster recovery.
Zaprojektowane dla organizacji dowolnego rozmiaru, Barracuda Backup Server tworzy lokalną kopię danych i przesyła je do lokalizacji zewnętrznej bez dodatkowego obciążania serwerów produkcyjnych.
Zewnętrzne lokalizacje przechowujące dane są monitorowane i zarządzane przez Barracuda Central jako część miesięcznego abonamentu - Barracuda Backup Subscription. Dopasowuje się on do wymogów przechowywania i zawiera całodobową obsługę techniczną i pomoc przy przywracaniu danych, na wypadek awarii systemu.
Barracuda Backup Service używa standardowych protokołów sieciowych w celu uzyskiwania dostępu do danych backupu i jest kompatybilne ze wszystkimi najpopularniejszymi systemami operacyjnymi. Klienci otrzymują automatyczne powiadomienia, gdy zostaną wykryte jakiekolwiek problemy z wykonaniem backupu.

Produkty podobne:

Copyright © by Miecznet 2001 - 2012. Wszelkie prawa zastrzeżone  | Polityka Cookies