FortiToken

FortiToken (urządzenie)

 

FortiToken-200 pozwala na wdrożenie rozwiązania dwuskładnikowego uwierzytelnienia

Łatwy w użyciu token sprzętowy generujący hasła jednorazowe (OTP), zmniejszający ryzyko przełamania zabezpieczeń, jakie niesie za sobą uwierzytelnienie bazujące tylko na jednym składniku jak np. statyczne hasła dostępu.

 

Silne uwierzytelnienie na wyciągnięcie ręki

Jest to łatwy w użyciu token sprzętowy generujący hasła jednorazowe (OTP), zmniejszający ryzyko przełamania zabezpieczeń, jakie niesie za sobą uwierzytelnienie bazujące tylko na jednym składniku jak np. statyczne hasła dostępu.

FortiToken umożliwia administratorom podniesienie poziomu bezpieczeństwa użytkowników zarówno zdalnych jak i pracujących w siedzibie organizacji.

Urządzenia FortiToken są częścią strategii wieloskładnikowego uwierzytelnia, przygotowanej przez Fortineta, mającej na celu ułatwienie prowadzenia biznesu, ochronę danych, obniżenie kosztów IT oraz zwiększenie produktywności pracowników.

FortiToken gwarantuje, że tylko autoryzowani użytkownicy będą mieli dostęp do wrażliwych danych w organizacji.

Wykorzystanie obecnych w sieci platform FortiGate

Każde urządzenie kompleksowego bezpieczeństwa – FortiGate – jest w stanie pracować jako serwer uwierzytelniający. Połączenie tych możliwości uwierzytelniania z FortiTokenem eliminuje konieczność uruchomienia zewnętrznego serwera, zwykle wymaganego w przypadku wdrażania rozwiązania wieloskładnikowego uwierzytelnienia.

 

 

Generowane przez token na podstawie czasu hasła jednorazowe umożliwiają włączenie mechanizmu silnego uwierzytelnienia użytkowników przy dostępie po IPSEC i SSL VPN, logowaniu do sieci poprzez Captive Portal oraz przy dostępie administracyjnym do urządzenie FortiGate. Token pozostaje przez cały czas zsynchronizowany z kontrolerem pracującym na platformie FortiGate.

Produkty podobne:

Copyright © by Miecznet 2001 - 2012. Wszelkie prawa zastrzeżone  | Polityka Cookies