Barracuda Web Security Service

 

 

Barracuda Web Security Service to hostowana w chmurze usługa bezpieczeństwa gwarantująca kompleksową ochronę użytkowników zarówno w sieci jak i poza nią. Rozwiązanie łączy nagradzane mechanizmy anty-spyware, anty-malware i ochronę antywirusową z elastyczną pulą edytowalnych polityk i wydajnym silnikiem raportującym.

Architektura Barracuda Web Security Service:

Barracuda Web Security Service - architecture

 

Ochrona przed zagrożeniami z sieci

Technologia antywirusowa i anty-malware Barracuda Web Security Service wykorzystuje prewencyjne, proaktywne i reaktywne kryteria reagowania na sieciowe ataki. Rozwiązanie blokuje ściąganie złośliwego oprogramowania, wirusy oraz żądania dostępu do podejrzanych stron. Zbierając informację z tysięcy urządzeń Barracudy działających na styku firmowych sieci w ponad 80 krajach Barracuda Web Security Service może błyskawicznie odpowiedzieć na dowolne, nawet najnowsze zagrożenie napływające z sieci.

Monitoring sieci i aktywności użytkowników

Monitoring sieciowej aktywności jest bardzo prosty dzięki intuicyjnemu interfejsowi i raportowaniu. Przejrzyste grafiki i statystyki w czasie rzeczywistym podsumowują sieciową aktywność za pomocą wykresów (powinno być inaczej, ale z tłumaczenia lepiej to pasuje) m.in. dla użytkowników i stron www.

Bezpieczne laptopy i urządzenia mobilne

Barracuda Web Security Service to uniwersalne rozwiązanie zapewniające przestrzeganie reguł wszystkich urządzeń mobilnych niezależnie od ich obecności w sieci. Ochrona mobilna jest w rozwiązaniu dostępna bezpłatnie.

Proste zarządzanie

Jako usługa chmurowa Barracuda Web Security Service wykorzystuje intuicyjne zarządzanie i upraszcza administrację rozwiązaniem, redukując koszty i odciążając firmowe zasoby.

 

Barracuda Web Security Service - flex

 

FUNKCJE:

Ochrona przed wirusami i spyware

Barracuda Web Security Service identyfikuje i blokuje dostęp do stron znanych jako źródła spyware i wirusów dzięki nieustannie odświeżanej bazie podejrzanych adresów www. Rozwiązanie wykrywa też już zainstalowany spyware próbujący uzyskać dostęp do Internetu - blokuje wtedy jego aktywność i powiadamia administratora. Silnik antywirusowy Barracuda Web Security Service skutecznie chroni firmową sieć wykorzystując dwuwarstwowe blokowanie wirusów, dekompresję archiwów i umożliwiając blokowanie określonych typów plików.

Centrum bezpieczeństwa Barracuda Central

Wszystkie produkty Barracudy korzystają ze wsparcia Barracuda Central, całodobowego centrum zaawansowanych operacji bezpieczeństwa, które bez przerwy monitoruje i blokuje najnowsze internetowe zagrożenia. Barracuda Central rozwija systemy ochrony, reguły i sygnatury analizując dane z ponad 150 000 rozwiązań Barracudy działających na całym świecie. Gdy pojawiają się nowe zagrożenia, centrum błyskawicznie dostarcza urządzeniom Barracudy najnowsze definicje i sygnatury bezpieczeństwa za pomocą serwisu Energize Updates. Aktualizacje serwisu odbywają się automatycznie i nie wymagają żadnych akcji ze strony administratora.

Kontrola aplikacji

Prócz obsługi standardowych polityk bezpieczeństwa opartych na portach i protokołach Barracuda Web Security Service wykorzystuje technologię głębokiej inspekcji pakietów w czasie rzeczywistym niezależnie od tego, którym portem nadchodzą i do jakiego serwera są kierowane. Integrując ochronę warstwy siódmej z kontrolą polityk rozwiązanie oferuje kontrolę nad wykorzystaniem aplikacji w firmowej sieci.

Filtrowanie treści

Barracuda Web Security Service oferuje elastyczną kontrolę sieciowej aktywności pracowników. Elastyczne polityki pozwalają kontrolować dostęp użytkowników do 99,7% najczęściej odwiedzanych stron internetowych. Pomaga w tym 95 kategorii tematycznych uwzględniających m.in. pornografię, sport, wiadomości, serwisy zakupowe itp. Filtrowanie treści można ustawić pod kątem określonych stron lub wedle wzorów adresów sieciowych.

Intuicyjny interfejs

Barracuda Web Security Service oferuje przejrzysty interfejs dający szybki wgląd w najnowsze zagrożenia i sieciową aktywność użytkowników. Dostępne listy to m.in. top spyware, top malware, żądania dostępu do aplikacji i działania użytkowników w sieci.

Kompleksowe raportowanie

Prócz wydajnego filtrowania sieci i ochrony przed zagrożeniami, Barracuda Web Security Service umożliwia tworzenie przejrzystych raportów dotyczących aktywności sieciowej użytkowników i najnowszych zagrożeń.

Barracuda Web Security Agent

Barracuda Web Security Agent (WSA) to odporny na użytkownika klient, który po instalacji na urządzeniach zdalnych oraz pozostających offline laptopach i komputerach stacjonarnych zapewnia spójność poziomu ochrony między wszystkimi elementami firmowej sieci skanując ruch WWW na urządzeniach będących nawet poza siecią firmową. Barracuda WSA działa na systemach Windows i Mac OS X.

Bezpieczna przeglądarka Barracudy

Barracuda Safe Browser to pełnoprawna przeglądarka webowa wymuszająca na użytkownikach przestrzeganie wszystkich reguł ustalonych przez administratora. Przeglądarka dostępna jest na wszystkie rozwiązania urządzenia mobilne działające na systemie iOS.

Centralne zarządzanie w chmurze

Rozwiązanie Barracuda Web Security Service jest zintegrowane z webowym portalem zarządzania Barracuda Cloud Control (BCC), pozwalającym na korzystanie z globalnej chmury Barracudy i zarządzanie wszystkimi swoimi rozwiązaniami za pomocą tzw. interfejsu „pojedynczego ekranu”. Administrator ma globalny ogląd wszystkich swoich urządzeń i usług, na których może centralnie definiować polityki i dostosowywać konfigurację.

Łatwe konfigurowanie polityk

Dzięki intuicyjnej konsoli webowej administrator w kilka minut może zmienić konfigurację odpowiednich reguł. Konsola czytelnie przedstawia informacje systemowe, logi, funkcje działających polityk i obszerne raporty nie wymagające administracji bazami danych.

 

Zarządzanie i konfiguracja:

Łatwa instalacja bez modyfikacji Twojej sieci

Łatwa i elastyczna instalacja to główna zaleta rozwiązania Barracuda Web Security Flex. Zdajemy sobie sprawę z tego, że wszystkie sieci są inne, a modyfikacja istniejącej topologii, mająca na celu wdrożenie rozwiązań bezpieczeństwa, jest uciążliwa i kosztowna. Flex zostało zaprojektowane tak, by pasować do każdej opcji instalacji i organizacji o dowolnych rozmiarach.
Usługa daje wiele mozliwości wdrożenia. Mogą one zostać ograniczone jedynie do połączenia agenta zainstalowanego na komputerze z usługą w chmurze. Mogą również sięgać dużo głębiej opierając się na rozwiązaniach sprzętowych i integrować się z Twoimi usługami katalogowymi i agentami programowymi. Każdy typ wdrożenia może być zarządzany centralnie i monitorowany za pośrednictwem prostego interfejsu opartego na chmurze.

Bezpośrednio do usługi

Najprostszą metodą używania rozwiązania Barracuda Web Security Flex jest bezpośrednie przekierowanie Twojego ruchu www do usługi filtrującej treści i chroniącej przed atakami, która oparta jest na chmurze. Można to wykonać za pomocą ustawień proxy w przeglądarce lub za pomocą transparentnego przekazywania ruchu sieciowego z dowolnego firewalla sieciowego lub serwera proxy, który może pracować jako nadrzędny serwer proxy.

Agent bezpieczeństwa www

Agent bezpieczeństwa www firmy Barracuda (Web Security Agent) zabezpiecza zdalnych użytkowników poprzez wymuszanie przekazywania całego ruchu www z ich laptopów za pośrednictwem usługi filtrującej treść i chroniącej przed malware, działającej w chmurze. Barracuda Web Security Agent to lekki, odporny na manipulację klient, dostępny dla komputerów stacjonarnych i przenośnych działających pod Microsoft Windows i Mac OS.

Urządzenia - Barracuda Web Security Gateway

Barracuda Web Security Gateway jest rozwiązaniem znajdującym się w Twojej firmie, które integruje się z Twoimi usługami katalogowymi w celu egzekwowania reguł opartych na grupach i zapisuje statyczną treść www, aby oszczędzać przepustowość łączy.
Brama może być konfigurowana tak, by zapewniać lokalne bezpieczeństwo i egzekwowanie reguł lub przekazywać ruch do usługi filtrującej www, opartej na chmurze. Urządzenia bram są zarządzane i konfigurowane za pośrednictwem centralnego zarządzania opartego na chmurze i interfejsu raportującego. Brama bezpieczeństwa Barracudy (Web Security Gateway) dostępna jest jako rozwiązanie sprzętowe lub jako maszyna wirtualna.

Elastyczna instalacja

Barracuda Web Security Flex daje elastyczność łączenia różnych opcji instalacyjnych tak, by sprostać specyficznym potrzebom konkretnych lokalizacji. Centralne zarządzanie oparte na chmurze i interfejs zawierający raporty sprawiają, że łatwo jest określić uniwersalną politykę korzystania z www i monitorować dostęp do www dla wszystkich użytkowników.

Produkty podobne:

Copyright © by Miecznet 2001 - 2012. Wszelkie prawa zastrzeżone  | Polityka Cookies