Fortigate UTM

FortiGate

 

Platforma kompleksowego bezpieczeństwa, która zapewnia wszechstronną ochronę nie komplikując jednocześnie obecnej struktury sieci

Fortinet oferuje urządzenia od najniższej serii FortiGate-20 przeznaczonej dla małych biur do serii FortiGate-5000 – rodziny urządzeń dla bardzo dużych przedsiębiorstw, dostawców usług oraz operatorów telekomunikacyjnych.

Platforma FortiGate łączy w sobie FortiOS™ – dedykowany do obsługi modułów bezpieczeństwa system operacyjny oraz FortiASIC – specjalnie zaprojektowane procesory aby zagwarantować pchronę o wyjątkowo dużej wydajności.

2 podejścia do ochrony sieci

 

Funkcje wszystkich rozwiązań FortiGate:

 Firewall, VPN, zarządzanie pasmem

 • IPS (ochrona przed włamaniami)
 • Antivirus/Antispyware/Antimalware (ochrona przed wirusami, złośliwym oprogramowaniem oraz oprogramowaniem szpiegującym)
 • Kontroler sieci bezprzewodowej
 • Kontrola aplikacji
 • DLP (ochrona przed wyciekiem danych)
 • Zarządzanie podatnościami na zagrożenia
 • Obsługa IPv6
 • Web Filtering
 • Antispam
 • Tryby pracy router/transparent
 • Wsparcie dla VoIP
 • Optymalizacja WAN

 

 

Urządzenia FortiGate dostarczają ochronę przed zagrożeniami na poziomie sieciowym oraz aplikacyjnym

Subskrypcje serwisów FortiGuard zapewniają automatyczne aktualizacje systemu ochrony przeciwko nowym zagrożeniom w czasie rzeczywistym. W skład platformy FortiGate wchodzą również zaawansowane funkcje sieciowe, takie jak wysoka dostępność (w trybie active/active lub active/passive) dla uzyskania najwyższego współczynnika dostępności usług sieciowych oraz mechanizm wirtualnych domen (VDOM) umożliwiający rozdzielenie sieci wymagających innego traktowania z punktu widzenia bezpieczeństwa – innych polityk, odrębnego zarządzania itp.

FortiOS 5.0 Najbardziej zaawansowany system operacyjny dla bezpieczeństwa

Kluczowe korzyści to:

Skuteczniejsze zabezpieczenie przed zaawansowanymi zagrożeniami. Funkcja „Reputacja Klienta” umożliwia firmom tworzenie zintegrowanego raportu bezpieczeństwa o każdym urządzeniu i jego działaniu. FortiOS 5.0 zawiera rozszerzoną bazę najbardziej aktualnych sygnatur antywirusowych, a także zaimplementowaną listę serwerów wykorzystywanych do przeprowadzania ataków phishingowych oraz budowania botnetów. Dzięki temu system chroni przed nierozpoznanymi jeszcze zagrożeniami i potencjalnymi atakami typu zero-day. Mechanizm ochrony przed złośliwym oprogramowaniem został wyposażony w dodatkowe możliwości wykrywania zagrożeń na podstawie analizy behawioralnej. Inspekcja ruchu w sieci prowadzona z wykorzystaniem protokołu SSL VPN zwiększa bezpieczeństwo komunikacji. Zintegrowana, umiejscowiona w chmurze, usługa skanowania antywirusowego i testowania złośliwego oprogramowania w wyizolowanym środowisku (sandbox). Wykorzystuje ona metody heurystyczne oraz bazę reputacji adresów IP.

Większa kontrola w celu zabezpieczenia urządzeń mobilnych i środowisk BYOD. System identyfikuje urządzenia oraz pozwala na zastosowanie specjalnych zasad dostępu i profili bezpieczeństwa, w zależności od rodzaju urządzenia lub grupy urządzeń, lokalizacji i sposobów ich używania.

Precyzyjne rozpoznanie specyfiki ruchu sieciowego z automatycznym dostosowaniem polityki bezpieczeństwa do logujących się w sieci użytkowników i gości w zależności od ich lokalizacji, danych, z których korzystają i profilu aplikacji. Udoskonalone raportowanie i analiza dostarczają administratorom bardziej szczegółowych informacji odnośnie zachowań użytkowników, urządzeń, aplikacji i pojawiających się zagrożeń.

 

FortiAnalyzer – centralne raportowanie

Rodzina urządzeń do zapisywania zdarzeń i raportowania FortiAnalyzer, to rozwiązanie, które bezpiecznie zbiera i analizuje dane przekazywane z różnych urządzeń Fortinet oraz innych narzędzi kompatybilnych z serwerem SYSLOG. System dostarcza administratorom sieci wyczerpujący obraz wykorzystania sieci i bezpieczeństwa informacji w całym przedsiębiorstwie, co minimalizuje wysiłek związany z monitorowaniem i utrzymaniem polityki wykorzystania zasobów, identyfikacją ataków, wyciągania konsekwencji wobec atakujących i przestrzeganiem przepisów prawa dotyczących prywatności i bezpieczeństwa poufnych danych.

Urządzenia FortiAnalyzer pobierają i przetwarzają pełny zakres informacji dotyczących ruchu, zdarzeń, wirusów, ataków, filtrowania treści www i e-mail oraz realizują zaawansowane funkcje zarządzania bezpieczeństwem, takie jak archiwizacja informacji o kwarantannach, korelacja zdarzeń, ocena podatności na zagrożenia, analiza ruchu, archiwizacja treści.

Urządzenie pozwala na tworzenie szerokiego zakresu raportów, które w czytelny sposób obrazują pracę naszej sieci. Każdy administrator może też budować własne zestawienia.

Zalety FortiAnalyzer:

- Bezpieczne gromadzenie danych z wielu platform FortiGate i FortiMail gwarantuje przejrzystość sieci

- Ponad 300 dostosowanych do potrzeb klienta raportów pomaga monitorować wykorzystanie polityk, identyfikować wzorce ataków i dostosować się do regulacji z zakresu ochrony danych i ujawniania naruszeń ochrony

- Informacja o wydajności i wykorzystaniu sieci pozwala administratorom na efektywniejsze planowanie i zarządzanie zasobami

- W pełni integrowalne z platformami FortiManager dla punktowego zarządzania, kontroli, analizy i raportowania.

- Subskrypcje FortiGuard zapewniają dynamiczną aktualizację dla funkcjonalności zarządzania podatnościami na zagrożenia poprzez dane gromadzone przez dedykowany zaspół Fortinet’s global threat research team.

- Pojemność do 6 TB i możliwość wyboru poziomów RAID pozwala administratorom na dostosowanie wydajności do wymogów organizacji.

 

 

Produkty podobne:

STORMSHIELD UTM
Copyright © by Miecznet 2001 - 2012. Wszelkie prawa zastrzeżone  | Polityka Cookies